Co z zadłużeniem? Jak wyjść z długów

Dlaczego pożyczka jest lepsza od kredytu?

Kiedy spojrzymy na obie formy finansowania zewnętrznego, wydaje się, że kredyt oraz pożyczka to dwa, synonimiczne określenia. Jednak nie ma w tym ani krzty prawdy. Pożyczka to mała forma pozwalająca na uzyskanie pieniędzy, ale także innych dóbr. Z kolei kredyt ogranicza się tylko i wyłącznie do udostępnienia na określonych z góry zasadach pieniędzy.

Czym charakteryzuje się pożyczka dla zadłużonych bez sprawdzania baz?

Konsumenci, którzy decydują się na pożyczkę dla zadłużonych bez sprawdzania baz,dostać ją mogą w SalvusMoney-Pożyczki z poręczycielem do 25 tysięcy złotych podlegają umowie sporządzonej ustnie lub pisemnie, która jest regulowana przez przepisy kodeksu cywilnego.

Z ekonomicznego punktu widzenia jest to dana suma pieniędzy lub też – co niezwykle ważne – określony przedmiot, scharakteryzowany co do rodzaju, wagi, typu itp. Oba przedmioty pożyczki są oddawane w czasowe posiadanie danemu podmiotowi, który jest zobowiązany do oddania przedmiotu umowy zgodnie z określonymi zasadami i w stanie niezmienionym.

Łatwo jej udzielić, gdyż nie wymaga weksli, zastawu czy żyranta, choć może być z nimi związana. Oddaje dużą dowolność pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, a do jej zawarcia wystarczy oświadczenie woli, które można łatwo odtworzyć.

Dzięki temu pożyczka może zostać wykorzystana przez osoby zadłużone do spłaty długu, do rozwoju czy realizacji przyjemności, gdyż prawo nie nakłada na instytucję finansową przymusu respektowania wyników sprawdzenia historii i zdolności kredytowej biorcy.

Dlaczego to kredyt jest bardziej skomplikowany?

Kredyt w prawie to dokładnie:

  • określona i zdefiniowana wartość pieniędzy, która zostaje przekazana kredytobiorcy na konkretny cel.

Do kredytobiorcy trafia w wyniku postanowień umowy kredytowej, a instytucje go udzielające są zobowiązane do respektowania praw, które między innymi nakazują im dokładną weryfikację zdolności kredytowej. Podstawą jest tutaj prawo bankowe, które zabiera elastyczność, którą dostrzegamy na przykład w postaci pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania baz. Tutaj bazy informacji kredytowej, takie jak: BIG, BIK czy BR są wymagane.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *