pożyczki dla zadłużonych z zajęciem komorniczym

Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym krok po kroku.

Zadłużenie, które prowadzi do zajęcia komorniczego to etap bardzo trudny dla dłużnika. Wyjście z tak skomplikowanej sytuacji wydaje się niemal niemożliwe. Wizja procedur komorniczych przez najbliższe lata nie jest zbyt optymistyczna. Nie musi tak być! Wśród licznych produktów finansowych dostępnych jest zaledwie kilka, które będą pomocne również dla osób mających nie tylko zadłużenie, ale również zajęcie komornicze.

Krok pierwszy – analiza sytuacji i wskazanie celu

Przed wybraniem jakiejkolwiek instytucji finansowej udzielającej pożyczki dla zadłużonych z zajęciem komorniczym należy sprawdzić, jak prezentuje się sytuacja finansowa. Zbyt duża ilość zaległości sprawi, że pożyczka z pewnością ulegnie zajęciu na poczet długu, jednak wciąż nie rozwiąże problemu w sposób całkowity. Jeśli kwota pożyczki obejmie wszystkie zobowiązania i tym samym spłaci komornika, nie trzeba martwić się, że wpływ będzie na rachunek bankowy. Warto wcześniej uprzedzić komornika o takim działaniu. Sprawa komplikuje się, gdy celem pożyczki dla zadłużonych z zajęciem komorniczym są bieżące zobowiązania i wydatki. Konieczne jest znalezienie firmy pożyczkowej, która udziela zobowiązań poza rachunkiem bankowym.

Krok drugi – wypełnienie wniosku i oczekiwanie na czek GIRO

Mimo tak skomplikowanej sytuacji wypełnienie wniosku jest niezwykle proste i nie wymaga dużej ilości formalności. Formularz znajduje się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej, nie trzeba więc wychodzić z domu, by ubiegać się o pożyczkę. Zobowiązanie, która ma dotrzeć do pożyczkobiorcy drogą inną niż rachunek bankowy wymaga również innego procesu weryfikacyjnego. Jest nim czek GIRO, który umożliwia nie tylko potwierdzenie swojej tożsamości, ale również wypłatę gotówki.

Krok trzeci – odebranie i realizacja czeku GIRO

Dokument dotrze do pożyczkobiorcy za pośrednictwem kuriera. Przed wręczeniem zostanie on poproszony o okazanie dowodu osobistego. Następnie pożyczkobiorca może zrealizować czek w najbliższym oddziale Poczty Polskiej. Tam również konieczne będzie okazanie dowodu. W ten sposób będzie mógł wypłacić pieniądze bez użycia rachunku bankowego.

Artykuł był pisany przy wydatnej pomocy portalu www.gotowkanajuz.pl-Specjalistów w dziedzinie finansów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *