Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – alternatywa dla konsolidacji?

Łatwy dostęp do pożyczek długoterminowych dla zadłużonych to ogromna korzyść, która staje się zagrożeniem, jeśli wykorzystana jest w sposób nieodpowiedzialny i nieprzemyślany. Ilość osób zadłużonych z roku na rok rośnie. Rośnie jednocześnie świadomość Polaków o finansach, o oszczędzaniu i o sposobach, dzięki którym mogą uporać się ze zbyt dużą ilością zobowiązań, która nadszarpuje budżet każdego miesiąca.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – co warto o nich wiedzieć?

Niewątpliwą zaletą pożyczek długoterminowych dla zadłużonych jest możliwość uzyskania dużej kwoty na długi okres spłaty. Dzięki temu osoby z zadłużeniami lub zaległościami w spłacie, którym banki i firmy odmówiły konsolidacji, mogą wykorzystać alternatywę, jaką są pożyczki długoterminowe dla zadłużonych. Wysoka kwota jest w stanie pokryć kilka mniejszych zobowiązań, a w zamian za kilka, często całkiem sporych rat pozostanie jedna mniejsza.

Jak uzyskać pożyczkę dla zadłużonych?

Instytucje finansowe podczas oceny klienta jeszcze przed udzieleniem zobowiązania mogą skorzystać z różnych narzędzi. Banki upodobały sobie bazy, takie jak BIK czy KRD. I nie bez powodu! Dzięki nim wiedzą wszystko o historii kredytowej wnioskującego, na podstawie której mogą stwierdzić o solidności. Jest to jednak nieco krzywdzące, ponieważ informacje w bazach widnieją nawet kilka lat. Problemy finansowe, które miały miejsce dawno temu wciąż mogą uniemożliwiać zaciągnięcie zobowiązania. Dlatego firmy pożyczkowe zgodnie z art. .9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) korzystają innej formy oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania. Jest nim oświadczenie lub poręczyciel.

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.1

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *